Unmanaged Essentials Switch PoE+ GS316P - 16-Port GbE (115W)
ITCurry #: 20325386 | Article #: GS316P-100EUS-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
NETGEAR 300 Series Gigabit Ethernet Unmanaged Switches with PoE provide easy, reliable, and affordable network connectivity for home and small offices. With these unmanaged plug-and-play switches, you can expand your network connections to multiple devices instantly.
The unmanaged switches provides power and data from a single Ethernet (CAT-5e) cable to devices such as IP cameras, VoIP/ Internet-based phones, wireless access points, etc. The majority of these models also support PoE power auto-balance and allocation feature.
| Algemeen | |
| Model | GS316P |
| Type | Fixed Port |
| Technische Kenmerken | |
| Aantal poorten | 16 |
| Beheer | Unmanaged |
| Routing / Switching | Layer 2 |
| Uplink snelheid / media | 10/100/1000 Copper |
| Hoge beschikbaarheid | None |
| Functionaliteiten | MAC address table :4000 entries |
| Routing / Switching Capaciteit | 32 Gbit/s |
| Functies | PoE+ |
| Poorten / Interfaces | RJ-45 |
| Vorm | |
| Montage | Desktop |
| Afmetingen En Gewicht | |
| Breedte | 286 mm (11.26 inches) |
| Hoogte | 27 mm (1.06 inches) |
| Diepte | 102 mm (4.02 inches) |
| Gewicht | 880 g (31.04 ounces) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |