Durasled Ds800 Linear Barcode Sled Reader F/iPhone 15 (6 Units)+6 Bay Charger Bundle Emea
ITCurry #: 51603169 | Article #: CX4274-3386-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
The XtremeScan Mag XG640 delivers exceptional scanning performance. Featuring a secure magnetic attachment system, workers can easily attach and detach their personal mobile devices to the scanner throughout the workday. This versatility empowers users to utilize their smartphones for tasks such as navigation, photos, and communication while adding high-performance barcode scanning when needed. The XG640's innovative BYOD design and rugged durability make it ideal for modern delivery operations, ensuring that tasks are handled efficiently without the need for multiple devices.
Featuring a comfortable pistol grip handle and fast, omnidirectional 1D/2D barcode scanning, the XG640 provides a convenient "point and shoot" approach for effortless data capture during work shifts. It boasts extended battery life for continuous operation, military-grade durability to withstand drops and harsh conditions, and a user-friendly interface with intuitive LED indicators and a multi-function trigger button to simplify scanning tasks.
With Bluetooth connectivity and a strong metal plate attachment system, the XG640 ensures optimal compatibility with any chosen mobile device and ensures reliable integration with iOS and Android business applications.
| Scannen | |
| Soort | Draagbare streepjescodelezer |
| Soort scanner | 1D/2D |
| Type beeldsensor | LED |
| Ondersteunde streepjescodes (1D) | Codabar, Code 128, Code 93, Code 39, EAN-8, EAN-13, JAN-13, JAN-8, GS1 DataBar Expanded, GS1 DataBar Omnidirectional, GS1 Databar Limited, Interleaved 2 of 5, ISBT 128, Trioptic, UPC-A, UPC-E |
| 2D ( matrix en gestapeld ) barcodes ondersteund | Aztec Code, Samengestelde (composite) streepjescode, Datamatrix, DotCode, Grid Matrix Code, Han Xin, MaxiCode, MicroPDF417, Micro QR Code, PDF417, QR Code |
| Resolutie optische sensor (WxH) | 1280 x 960 Pixels |
| Licht niveaus (direct zonlicht) | 0 - 100000 Lux |
| Tilt lees-hoek | 33,5 - 44,5ø |
| Poorten & interfaces | |
| Connectiviteitstechnologie | Draadloos |
| Standaard interfaces | Bluetooth |
| Aansluitbereik | 10 m |
| Bluetooth-versie | 2.1+EDR |
| Bluetooth | Ja |
| Prestatie | |
| Internationale veiligheidscode (IP) | IP67 |
| Veiligheidsfunties | Valbestendig |
| LED-indicatoren | Ja |
| Contrast afdrukken | 25 procent |
| Kleur van het product | Zwart, Groen |
| Land van herkomst | China |
| Energie | |
| Type stroombron | Batterij/Accu |
| Batterijtechnologie | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Charging port type | USB Type-C |
| Capaciteit van de accu/batterij | 700 mAh |
| Accu/Batterij voltage | 3,7 V |
| Levensduur batterij | 25 uur |
| Oplaadtijd | 8 uur |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 91 mm |
| Diepte | 91 mm |
| Hoogte | 193,1 mm |
| Eisen aan de omgeving | |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | 0 - 45 øC |
| Temperatuur bij opslag | -40 - 70 øC |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 0 - 95 procent |
| Luchtvochtigheid bij opslag | 0 - 60 procent |
| Valbestendig | 2,4 m |
| Accu/Batterij | |
| Gewicht batterij | 12,5 g |
| Batterijcapaciteit | 2,59 Wh |
| Oplaadbare batterij | Ja |
| Aantal batterijcellen | 1 |
| Technische details | |
| Garantieperiode | 1 jaar |
| Certificaten van naleving | Federal Communications Commission (FCC), CE, UKCA, RoHS |
| Overige specificaties | |
| Ondersteunt Windows | Ja |
| Ondersteunde mobiele besturingssystemen | Android, iOS |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |