Managed Easy Smart Essentials Switch PoE+ GS305EP - 5-Port GbE
ITCurry #: 20325313 | Article #: GS305EP-100PES-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
NETGEAR Smart Managed Plus Switches with PoE meets business networks growing need by providing fundamental network features such as simplified VLANs,QoS set-up and IGMP Snooping that will help optimize the performance of business networks. Smart Managed Plus Switches are the perfect upgrade from the plug-and-play unmanaged switch,delivering essential networking features at a very affordable price. The GS305EP/GS305EPP with 4-port PoE+ and GS308EP/GS308EPP with 8-port PoE+ models support Power-over-Ethernet (PoE) and can power devices such as VoIP phones,surveillance IP cameras,wireless access points and many other applications. These Plus switches models include uninterruptable PoE to help optimize the performance and troubleshooting of business networks. The improved business-friendly GUI allows easy management and simple configuration. With the growing deployment of applications and an all-in-one solution,providing management and power to these applications would be ideal.
| Algemeen | |
| Model | GS305EP |
| Type | Fixed Port |
| Technische Kenmerken | |
| Aantal poorten | 4 |
| Andere poorten | 1 |
| Beheer | Smart Managed |
| Routing / Switching | Layer 2 |
| Uplink snelheid / media | 10/100/1000 Copper |
| Hoge beschikbaarheid | None |
| Functionaliteiten | MAC Address Table Size : 4K entries |
| Functies | PoE+ |
| Poorten / Interfaces | RJ-45 |
| Vorm | |
| Montage | Desktop |
| Afmetingen En Gewicht | |
| Breedte | 15.8 cm (6.22 inches) |
| Hoogte | 2.7 cm (1.06 inches) |
| Diepte | 10.1 cm (3.98 inches) |
| Gewicht | 390 g (13.76 ounces) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |