-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
How do you fuel your most power-hungry servers while boosting data center efficiency? HPE Modular Common Redundant Power Supplies are newly designed to comply with Open Compute Project (OCP) specifications, featuring new form factors and enhanced serviceability and manageability. They are Platinum-rated and Titanium-rated, delivering up to 96% efficiency[1] at 3200W, they allow users to right-size the power supplies for their exact server configurations. HPE Modular Common Redundant Power Supplies are compatible with HPE ProLiant Compute DL320 Gen12, HPE ProLiant Compute DL325 Gen12, HPE ProLiant Compute DL340 Gen12, HPE ProLiant Compute DL345 Gen12, HPE ProLiant Compute DL380a Gen12, HPE ProLiant Compute DL580 Gen12, HPE Alletra Storage servers 4000, and HPE ProLiant Compute XD230 servers.
What is new supporting point:
277V AC and 380V DC input voltages
Form factor: Wide (73.5 mm)
Qualified on select Gen12 servers. Comply with OCP specifications, featuring new form factors and enhanced serviceability and manageability.
| Energie | |
| Totaal vermogen | 1300 W |
| Efficientie | 94 procent |
| Prestatie | |
| 80 PLUS certificatie | 80 PLUS Platinum |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 60 mm |
| Diepte | 185 mm |
| Hoogte | 40 mm |
| Gewicht | 1,1 kg |
| Overige specificaties | |
| Gewicht (imperiaal) | 1,1 kg (2.42 lbs) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |