Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
18.06
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
To make your business or personal travel easier and more comfortable, MOBILIS® has designed the universal car charger for you.
This 60W charger allows you to charge your smartphone and tablet simultaneously while driving. With its compact design, it has two 30W USB-C ports and plugs directly into your vehicle's cigarette lighter socket. This means you no longer have to worry about battery problems when you are on the move.
| Performance | |
| Charger compatibility | Smartphone, Tablet |
| Power source type | Cigar lighter |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| Charger type | Auto |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 2 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Gallium nitride (GaN) transistors | Yes |
| Power | |
| Input voltage | 12 - 24 V |
| Maximum output voltage | 5 V |
| Minimum output voltage | 20 V |
| Port 1 output power | 30 W |
| Port 2 output power | 30 W |
| Output current (5V) | 3 A |
| Output current (9V) | 3 A |
| Output current (12V) | 2.5 A |
| Output current (15V) | 2 A |
| Output current (20V) | 1.5 A |
| Weight & dimensions | |
| Width | 25 mm |
| Depth | 25 mm |
| Height | 60 mm |
| Weight | 14 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}