Xtremescan Mag Xs662 - 1d/2d Professional Mid-range Barcode Reader With Rokform Case - USB / Wireless / Bluetooth
ITCurry #: 51603286 | Article #: CX4542-3783-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
The XtremeScan Mag 662 delivers industrial-grade scanning performance in a compact Bring-Your-Own-Device (BYOD) design. Featuring a secure magnetic mounting system, the 662 enables workers to attach and detach their mobile device with ease while maintaining reliable mid-range 1D/2D barcode capture up to 14 feet away.
Built for field mobility and industrial reliability, the XtremeScan 662 combines a rugged mid-range barcode scanner with Socket Mobile’s magnetic attachment system to create a powerful and flexible scanning solution. Ideal for warehousing, logistics, and field service teams, the 662 allows professionals to capture barcodes on shelves, pallets, or equipment with precision and speed while reducing downtime and increasing productivity.
With IP67-rated protection against dust, water, and rough handling, the 662 withstands the challenges of daily industrial use. The magnetic mounting system allows workers to easily switch between scanning and other mobile tasks while keeping their device secure. Bluetooth® LE connectivity ensures quick pairing, extended battery life, and consistent performance with iOS, Android, and Windows devices.
| Scannen | |
| Soort | Draagbare streepjescodelezer |
| Soort scanner | 1D/2D |
| Type beeldsensor | LED |
| Ondersteunde streepjescodes (1D) | Codabar, Code 128, Code 93, Code 39, EAN-8, EAN-13, JAN-13, JAN-8, GS1 DataBar Expanded, GS1 DataBar Omnidirectional, GS1 Databar Limited, Interleaved 2 of 5, ISBT 128, Trioptic, UPC-A, UPC-E |
| 2D ( matrix en gestapeld ) barcodes ondersteund | Aztec Code, Samengestelde (composite) streepjescode, Datamatrix, DotCode, Grid Matrix Code, Han Xin, MaxiCode, MicroPDF417, Micro QR Code, PDF417, QR Code |
| Resolutie optische sensor (WxH) | 1280 x 960 Pixels |
| Licht niveaus (direct zonlicht) | 0 - 100000 Lux |
| Tilt lees-hoek | 33,5 - 44,5ø |
| Poorten & interfaces | |
| Connectiviteitstechnologie | Draadloos |
| Standaard interfaces | Bluetooth |
| Aansluitbereik | 10 m |
| Bluetooth-versie | 2.1+EDR |
| Bluetooth | Ja |
| Prestatie | |
| Internationale veiligheidscode (IP) | IP67 |
| LED-indicatoren | Ja |
| Contrast afdrukken | 25 procent |
| Kleur van het product | Zwart, Groen |
| Land van herkomst | China |
| Energie | |
| Type stroombron | Batterij/Accu, USB |
| Batterijtechnologie | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Charging port type | USB Type-C |
| Capaciteit van de accu/batterij | 1200 mAh |
| Accu/Batterij voltage | 3,7 V |
| Oplaadtijd | 7 uur |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 91 mm |
| Diepte | 91 mm |
| Hoogte | 193,1 mm |
| Eisen aan de omgeving | |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | 0 - 45 øC |
| Temperatuur bij opslag | -40 - 70 øC |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 0 - 95 procent |
| Luchtvochtigheid bij opslag | 0 - 60 procent |
| Accu/Batterij | |
| Gewicht batterij | 22 g |
| Batterijcapaciteit | 4,44 Wh |
| Oplaadbare batterij | Ja |
| Aantal batterijcellen | 1 |
| Technische details | |
| Garantieperiode | 1 jaar |
| Certificaten van naleving | CE, Federal Communications Commission (FCC), UKCA, UL, RoHS |
| Overige specificaties | |
| Ondersteunt Windows | Ja |
| Ondersteunde mobiele besturingssystemen | Android, iOS |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |