Durasled Ds860 Profess. Barcode Sled Reader Cloud iPhone 16e 6b
ITCurry #: 51603296 | Article #: CX4513-3724-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
The DS860 is a barcode sled scanner for 1D/2D barcodes and travel identification reading, with Bluetooth wireless technology for Apple®: iPhones®:.
The DuraSled DS860 scans 1D and 2D barcodes, OCR A & B fonts, OCR USC, OCR passport, OCR MICR (E13B) fonts, and DotCode while the sled protects devices from tumbles. It is easy to use and ideal for the travel industry, retail point of sale, field service, or mobile service workers. Simply insert your iPhone, pair your scanner, and you are ready to go.
The DuraSled’s core elements remain constant, enabling seamless transitions to the ever-changing iPhone models, using the same application and the same DuraSled charging infrastructure. The core components don’t change when switching to a new iPhone model, enabling users to maintain their mobile deployment investment. The sled creates a one-handed solution that will allow merchants to scan the barcodes of products and the passports of consumers with one device.
| Scannen | |
| Soort | Draagbare streepjescodelezer |
| Soort scanner | 1D/2D |
| Ondersteunde streepjescodes (1D) | Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, Discrete 2 of 5, EAN-13, EAN-8, GS1 DataBar, GS1 DataBar Expanded, GS1 Databar Limited, GS1-128 (UCC/EAN-128), ISSN, Interleaved 2 of 5, MSI, Matrix 2 of 5, UPC-A, UPC-E |
| 2D ( matrix en gestapeld ) barcodes ondersteund | Aztec Code, Datamatrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code |
| Licht niveaus (direct zonlicht) | 0 - 100000 Lux |
| Tilt lees-hoek | 33,5 - 44,5ø |
| Poorten & interfaces | |
| Connectiviteitstechnologie | Draadloos |
| Standaard interfaces | Bluetooth |
| Aansluitbereik | 10 m |
| Bluetooth-versie | 2.1+EDR |
| Bluetooth | Ja |
| Prestatie | |
| LED-indicatoren | Ja |
| Kleur van het product | Grijs, Zwart |
| Land van herkomst | China |
| Energie | |
| Type stroombron | Batterij/Accu |
| Batterijtechnologie | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Capaciteit van de accu/batterij | 700 mAh |
| Accu/Batterij voltage | 3,7 V |
| Aantal lezingen per inzet | 500 |
| Levensduur batterij | 25 uur |
| Oplaadtijd | 8 uur |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 71,6 mm |
| Diepte | 7,8 mm |
| Hoogte | 147,6 mm |
| Gewicht | 113,5 g |
| Eisen aan de omgeving | |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | 0 - 45 øC |
| Temperatuur bij opslag | -40 - 70 øC |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 0 - 95 procent |
| Accu/Batterij | |
| Gewicht batterij | 12,5 g |
| Oplaadbare batterij | Ja |
| Aantal batterijcellen | 1 |
| Technische details | |
| Certificaten van naleving | Federal Communications Commission (FCC), CE, UKCA, RoHS |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |