-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
Small. Smart. Utterly versatile.
Think compact. Pick a price to fit your needs. Let Titan OS help you find all the things you love to watch in HD, and fast. With clear, crisp sound, pixel-sharp images and seamless voice control, sit back, relax and enjoy the ride.
Small, smart and versatile
Size matters. With its small, lightweight and compact design, this smart TV is the perfect fit for any space. Blends in beautifully at home or on the go.
Get a better view with HD
Clear images. Pixel Plus picture sharpness. With high resolution and defined imagery, this LED TV shows that every little detail counts.
Colour and contrast with HDR10 and HLG
Brighter colours. Vivid tones. From the darkest scenes to the brightest light, clarity is everything. This is where high dynamic range impresses with clearer colour and contrast.
Dolby Audio for crisp, clear sound
Listen. Hear each moment. This is crystal clear Dolby Audio. From dialogue to dance and from action movie moments to stunning nature scenes, you can experience clearer sound as you go.
Titan OS. Find it easily.
The Philips Smart TV Titan OS platform brings what you love to watch, and fast. From sequels to series and documentaries to drama, everything you want is there at the touch of a button. Whatever you're looking to watch, keep all the best streaming apps easily within your reach.
Connect seamlessly to smart home networks
Matter Smart Home compatibility means you can control your TV via Matter Smart Home app or voice control your TV via Alexa-enabled devices or via your Google smart speakers.?This way, your voice can find movies, shows, receive recommendations and so much more.
Add clarity to each word with Vocal Boost
Hear each word clearly. Vocal Boost enables the listener to turn the dialogue volume up or down without any effect on the background sound. You won't miss a single moment now that each spoken sentence comes across with greater clarity.
European values in design
Finding a design that fits in perfectly with your needs can mean everything. Borderless frame. Defined stand. European know-how. This is where design, picture and sound really come together as the smarter choice.
The size that fits your needs
Think versatility. Choose a TV that works best for you. From bedrooms to bathrooms and kitchens to campervans, its compact design fits in perfectly with your space.
| Beeldscherm | |
| Beeldschermdiagonaal | 61 cm (24") |
| HD type | HD+ |
| Display technologie | LED |
| LED backlight | Ja |
| Beeldscherm vorm | Flat |
| Oorspronkelijke beeldverhouding | 16:9 |
| Ondersteunde video-modi | 576p, 720p, 1080p |
| Ondersteunde grafische resoluties | 640 x 480 (VGA), 1366 x 768, 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Systeemeigen vernieuwingsfrequentie | 60 Hz |
| Resolutie | 1366 x 768 Pixels |
| Schermdiameter in centimeters | 60 cm |
| TV-tuner | |
| Soort tuner | Analoog & digitaal |
| Formaat digitaal signaal | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, DVB-T2 HD |
| Smart TV | |
| Smart TV | Ja |
| Internet TV | Ja |
| Inclusief besturingssysteem | Titan OS |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) | Ja |
| Video-apps | Amazon Prime Video, BBC iPlayer, Disney+, HBO, Netflix, YouTube |
| Audio | |
| Aantal luidsprekers | 2 |
| Gemiddeld vermogen | 12 W |
| Audio-uitgangskanalen | 2.0 kanalen |
| Equalizer-instellingen | Ja |
| Netwerk | |
| Wifi | Ja |
| Wi-Fi-standaarden | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Ethernet LAN | Ja |
| Design | |
| Kleur van het product | Zwart |
| VESA-montage | Ja |
| Paneelmontage-interface | 200 x 200 mm |
| Indicatie signaalsterkte | Ja |
| Prestatie | |
| High Dynamic Range (HDR)-technologie | High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Teletext | Ja |
| Teletekst | 1000 pagina's |
| Teletext standaarden | Hypertekst |
| Ondertitelingsfunctie | Ja |
| Ondersteunde videoformaten | AV1, AVI, H.264, HEVC, HEVC/H.265, MKV, MPEG1, MPEG2, MPEG4, VP9 |
| Ondersteund audioformaat | AAC, FLAC, MP3, WAV |
| Ondersteund beeldformaat | BMP, GIF, HEIF, JPEG, PNG |
| Ondersteunde ondertitelingsformats | ASS, SMI, SRT, SSA, SUB, TXT |
| Omgevingslichtsensor | Ja |
| HDR-ondersteuning | Ja |
| Poorten & interfaces | |
| Audio Return Channel (ARC) | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP versie | 2.3 |
| Aantal Ethernet LAN (RJ-45)-poorten | 1 |
| Aantal USB 2.0-poorten | 2 |
| Digitale audio, optische uitgang | 1 |
| Common interface (CI) | Ja |
| Common interface Plus (CI+) | Ja |
| Aantal HDMI-poorten | 3 |
| Beheerfuncties | |
| Spraakbesturing | Ja |
| Beelddemping (voor radio) | Ja |
| ECO mode | Ja |
| Automatisch uitschakelen | Ja |
| Werkt met Amazon Alexa | Ja |
| Werkt met de Google Assistent | Ja |
| Energie | |
| Stroomverbruik (in standby) | 0,5 W |
| Energie-effici‰ntieklasse (SDR) | E |
| Energie-effici‰ntieklasse (HDR) | G |
| Energieverbruik (SDR) per 1000 uur | 17 kWu |
| Energieverbruik (HDR) per 1000 uur | 30 kWu |
| Slaapstand | 2 W |
| AC-ingangsspanning | 100 - 240 V |
| AC-ingangsfrequentie | 50/60 Hz |
| Energie-effici‰ntieschaal | A tot G |
| Soort voeding | Internal |
| Brand-specifieke functies | |
| Philips-technologie‰n (AV/TV) | Amazon Alexa Built-in, Google Assistant, HLG, Smart TV, TITAN OS, Spraakbesturing, Works With Control4, Works With Matter, Works with Amazon Alexa |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte apparaat (met standaard) | 549 mm |
| Diepte apparaat (met standaard) | 470 mm |
| Hoogte apparaat (met standaard) | 167,2 mm |
| Gewicht (met standaard) | 2,6 kg |
| Breedte ( zonder voet ) | 549 mm |
| Diepte ( zonder voet ) | 75,4 mm |
| Hoogte (zonder voet ) | 339 mm |
| Gewicht (zonder voet) | 2,55 kg |
| Breedte van de standaard | 50 cm |
| Verpakking | |
| Breedte verpakking | 661 mm |
| Diepte verpakking | 123 mm |
| Hoogte verpakking | 397 mm |
| Gewicht verpakking | 3,81 kg |
| Inhoud van de verpakking | |
| Bureaustandaard | Ja |
| Meegeleverde kabels | AC |
| Afstandsbediening inbegrepen | Ja |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |