-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
Motorised floor lift trolley with anti-collision
The RISE 5308 motorised display lift trolley is suitable for displays of up to 86" with a maximum weight of 120kg. The lift raises the screen smoothly, quickly, and safely at a speed of 80 mm/s with QuickRise™. With a 980mm travel range the lift is suitable for both very low and high positions.
Its stylish and timeless design fits into any education or corporate environment. Easy to set-up and use, cable management (CIS®) allows easy concealment of cables during installation.
Anti-collision technology provides added safety in schools and the sturdy 100mm swivel castors enables the trolley to be moved easily from room to room over any surface.
TüV and CE certified.
| Montage | |
| Maximale gewichtscapaciteit | 120 kg |
| Aantal displays ondersteund | 1 |
| Maximaal draagvermogen (per display/scherm) | 120 kg |
| Maximale schermgrootte | 2,18 m (86") |
| Montage | Vrijstaand |
| Montagewijze | Vloer |
| Ergonomie | |
| In hoogte verstelbaar | Ja |
| Type hoogteverstelling | Electrisch |
| Hoogte verstelbaarheidsbereik | 0 - 980 mm |
| Aantal wielen | 4 wiel(en) |
| Verbeterd kabelbeheer | Ja |
| Gemotoriseerd | Ja |
| Antibotsing | Ja |
| Design | |
| Kleur van het product | Zwart |
| Gewicht en omvang | |
| Gewicht | 41,1 kg |
| Verpakking | |
| Aantal per verpakking | 1 stuk(s) |
| Gewicht verpakking | 42,9 kg |
| Overige specificaties | |
| Certificaten van naleving | CE |
| Certificering | TV |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |