Surface Laptop 2 - 13.5in - i7 8650u - 16GB Ram - 512GB SSD - Win10 Pro - Black - Qwerty Int'l - Uhd Graphics 620
ITCurry #: 3696G821 | Article #: JKR-00073-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
For a life less ordinary
New Surface Laptop 2
Go beyond the traditional with new Surface Laptop 2, now available in Black. Sleek and light with an Alcantara® keyboard, touchscreen display, and improved speed and performance.
Your perfect match
Sleek and light, with improved speed and performance, slip it in your bag and make every day more productive.
Power your passions
The perfect partner for your side project, new Surface Laptop 2 gives you the performance to do what you want with the latest 8th Gen Intel ® Core™ processor. Up to 14.5 hours1 of battery life leaves time for some Netflix.
A creative touch
Let your ideas flow through your fingertips on the vibrant 13.5” touchscreen that supports fast, easy navigation for work, creative inspiration, or sharing photos with friends.
- Interactive touchscreen
- On-screen writing and drawing
- Syncs with your phone and devices
Slip it in your bag and go
Complement your style with the thin, elegant Surface Laptop 2, now in a choice of rich tone-on-tone colors, including new, classic Black.
Best dressed
Complete your look with the perfect blend of color, texture, subtle details and clean lines.
Thin and light
Starting at just 2.76 pounds.
Choose yours
Platinum, Burgundy, and Cobalt Blue, plus new Black.
Do more with Windows 10
With Windows 10 Home, enjoy familiar features like password-free sign-in and Cortana iintelligent assistant.
Fuel your side project
Create your best work with Office 365 on Windows.
Just ask Cortana
Let Cortana help you get organized and save time and effort, so you can stay on top of what matters most.
Better browser performance
Microsoft Edge lets you browse faster and is also the browser for longer battery life.
| Design | |
| Type product | Laptop |
| Kleur van het product | Zwart |
| Vormfactor | Clamshell |
| Materiaal behuizing | Aluminium |
| Beeldscherm | |
| Touch screen type | Capacitief |
| Beeldschermdiagonaal | 34,3 cm (13.5") |
| Resolutie | 2256 x 1504 Pixels |
| Touchscreen | Ja |
| Touch technologie | Multi-touch |
| LED backlight | Ja |
| Oorspronkelijke beeldverhouding | 3:2 |
| Type beeldschermglas | Gorilla Glass |
| Pixeldichtheid | 201 ppi |
| Processor | |
| Processorfabrikant | Intel |
| Processorgeneratie | Intel© 8de generatie CoreT i7 |
| Processorfamilie | Intel© CoreT i7 |
| Geheugen | |
| Intern geheugen | 16 GB |
| Intern geheugentype | LPDDR3-SDRAM |
| Maximum intern geheugen | 16 GB |
| Opslagmedia | |
| Totale opslagcapaciteit | 512 GB |
| Opslagmedia | SSD |
| Aantal ge‹nstalleerde SSD's | 1 |
| SSD capaciteit | 512 GB |
| Soort optische drive | Nee |
| Grafisch | |
| Discreet grafische adapter model | Niet beschikbaar |
| Ingebouwde grafische adapter | Ja |
| Aparte grafische adapter | Nee |
| Audio | |
| Ingebouwde microfoon | Ja |
| Ingebouwde audio decoders | Dolby Audio Premium |
| Camera | |
| Camera voorzijde | Ja |
| Signaalformaat camera voorkant | 720p |
| Voorcamera HD-type | HD |
| Camera achterzijde | Nee |
| Netwerk | |
| Wifi | Ja |
| Wifi-standaard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi-standaarden | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Ethernet LAN | Nee |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-versie | 4.1 |
| Poorten & interfaces | |
| Aantal poorten USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type A | 1 |
| Mini DisplayPort kwantiteit | 1 |
| Hoofdtelefoonuitgangen | 1 |
| Prestatie | |
| Omgevingslichtsensor | Ja |
| Toetsenbord | |
| Aanwijsapparaat | Touchpad |
| Numeriek toetsenblok | Nee |
| Windows-toetsen | Ja |
| Accu/Batterij | |
| Continue video-afspeeltijd | 14,5 uur |
| Beveiliging | |
| Gezichtsherkenning | Ja |
| Windows Hello | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 308,1 mm |
| Diepte | 223,3 mm |
| Hoogte | 14,5 mm |
| Gewicht | 1,28 kg |
| Inhoud van de verpakking | |
| Snelstartgids | Ja |
| Garantiekaart | Ja |
| Overige specificaties | |
| Inclusief AC-adapter | Ja |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |