Digital Signage - 50pk640s - 50in - 3840 X 2160 (4k Uhd) - Black
ITCurry #: 3182A617 | Article #: 50PK640S-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
LG TV Signage with Essential Function
Superb Picture Quality with Ultra HD Resolution
With the resolution that is 4 times higher than FHD, it makes the colors and details of the content more vivid and realistic.
Slim Design
The PK640S stands out with its slim design. Its compact form not only saves space but also allows for easy installation, making it an ideal choice for a variety of settings.
Convenient webOS Platform
LG webOS 25, upgraded in SoC* and web engine, is available on PK640S series for a smooth execution of several tasks. LG webOS smart signage platform enhances user convenience with intuitive GUI.
Versatile Content Management with LG SuperSign CMS
LG SuperSign CMS is an integrated, intuitive solution for managing creative and well-organized digital signage content. It helps connect customers to a variety of services while improving the overall user experience.
Content and Group Management
The embedded Content and Group Management System lets you easily edit and play content, set playlists, and control signage with a remote control, mouse, or mobile phone—no separate PC or software required. This makes content management straightforward and user-friendly.
Real-Time Promotion
With Beacon and Bluetooth® Low Energy (BLE), shop managers can provide coupons and information in real-time.
* LG only transmits Beacon packets (iBeacon / Eddystone); The specific applications and usage scenarios are determined by the purchaser.
Content Sharing
Content mirroring between devices is available on the same Wi-Fi network.
* This function operates on devices that support Miracast.
** The performance may vary depending on the stability of wireless connectivity.
Wireless Access Point
The PK640S series functions as a virtual router, serving as a wireless access point for mobile devices.
Display Power Management Support
Display Power Management (DPM) can be set to ‘On’ when a TV signal is detected, allowing for more efficient power management.
Real-Time Monitoring with LG ConnectedCare
LG ConnectedCare, an optional cloud service solution, offers easy and fast maintenance by remotely monitoring the status of displays in client workplaces. It supports fault diagnosis and remote control services, helping to ensure stable operation for clients’ businesses.
* The availability of the ‘LG ConnectedCare’ service differs by region, and it needs to be purchased separately. So please contact the LG sales representative in your region for more details.
| Beeldscherm | |
| LED backlight | Ja |
| LED backlight-type | Direct-LED |
| Beeldschermdiagonaal | 127 cm (50") |
| Display technologie | LED |
| Resolutie | 3840 x 2160 Pixels |
| Helderheid | 260 cd/mý |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Touchscreen | Nee |
| Responstijd | 9,5 ms |
| Typische contrastverhouding | 5000:1 |
| Contrast ratio (dynamisch) | 1000000:1 |
| HDR-ondersteuning | Ja |
| High Dynamic Range (HDR)-technologie | High Dynamic Range 10 Pro (HDR10 Pro), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Systeemeigen vernieuwingsfrequentie | 60 Hz |
| Poorten & interfaces | |
| Aantal HDMI-poorten | 1 |
| HDMI versie | 2.0 |
| Consumer Electronics Control (CEC) | SimpLink |
| DVI-poort | Nee |
| USB-poort | Ja |
| Aantal USB-aansluitingen | 1 |
| USB-versie | 2.0 |
| Aantal Ethernet LAN (RJ-45)-poorten | 1 |
| Aantal luidsprekeruitgangen | 1 |
| RS-232C | Ja |
| Digitale audio, optische uitgang | 1 |
| RF-ingang | 1 |
| Audio | |
| Ingebouwde luidsprekers | Ja |
| Aantal ingebouwde luidsprekers | 2 |
| Gemiddeld vermogen | 20 W |
| Design | |
| Productontwerp | Digitale signage flatscreen |
| Ondersteuning voor plaatsing | Binnen |
| Kleur van het product | Zwart |
| VESA-montage | Ja |
| Paneelmontage-interface | 200 x 300 mm |
| Prestatie | |
| Bedoeld voor | Universeel |
| Formaat analoog signaal | ATSC, NTSC |
| Formaat digitaal signaal | Clear QAM |
| Bedrijfsuren (uren/dagen) | 16/7 |
| Ondersteuning voor wereldwijde IPTV | Ja |
| Webbrowser | Ja |
| Energie | |
| Stroomverbruik (typisch) | 116 W |
| Stroomverbruik (in standby) | 0,5 W |
| Vermogensverbruik (max) | 102 W |
| AC-ingangsspanning | 100 - 240 V |
| AC-ingangsfrequentie | 50/60 Hz |
| Computersysteem | |
| Type processor | Ja |
| Processormodel | K25Lp |
| Aantal processorkernen | 4 |
| Inclusief besturingssysteem | WebOS |
| Operating systeem versie | webOS 25 |
| Google applicaties | YouTube |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte apparaat (met standaard) | 1111 mm |
| Diepte apparaat (met standaard) | 275 mm |
| Hoogte apparaat (met standaard) | 700 mm |
| Gewicht (met standaard) | 8,7 kg |
| Verpakking | |
| Breedte verpakking | 1255 mm |
| Diepte verpakking | 118 mm |
| Hoogte verpakking | 765 mm |
| Gewicht verpakking | 11,8 kg |
| Inhoud van de verpakking | |
| Afstandsbediening inbegrepen | Ja |
| Afstandsbediening | L-Con, AKB75095376 |
| Certificaten | |
| Certificering | UL FCC Class B ISTA6 |
| Brand-specifieke functies | |
| LG-technologie‰n (AV/TV) | Fail over, Group Manager, Slim energie besparen |
| Netwerk | |
| Ondersteunde beveiligingsalgoritmen | SNMP |
| Overige specificaties | |
| RJ-45 ports hoeveelheid | 1 |
| Hoogte (zonder voet ) | 645 mm |
| Gewicht (zonder voet) | 8,6 kg |
| Diepte ( zonder voet ) | 59,8 mm |
| Teletext | Ja |
| Snoerlengte | 1,5 m |
| Hotel-modus | Ja |
| Paneelvergrendeling | Ja |
| Timer | Ja |
| Slaaptimer | Ja |
| USB-poortvergrendeling | Ja |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |