V15 G6 ARP - 14in - Ryzen 5 150 - 16GB Ram - 512GB SSD - Win11 Pro - 2Y Depot - Qwerty US/Int'l
ITCurry #: M852XQ41 | Article #: 83V4004KMH-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
PORTABLE POWER
Affordable, Reliable & Business-Smart
The Lenovo V15 Gen 6 (15? Intel) laptop is purpose-built for hybrid professionals who demand productivity on the go. The laptop’s sleek, lightweight design ensures effortless portability, while the Intel® N-Series processor delivers reliable performance for everyday tasks.
RESPONSIVE PERFORMANCE
Streamline Your Day — Effortlessly
The Lenovo V15 Gen 6 helps you get more done with Intel® N-Series processors and robust memory to boost productivity and multitasking. Effortlessly handle multiple applications and large files, while fast storage ensures quick data access. Plus, a dedicated Copilot key gives you instant access to your AI assistant, helping you work smarter and faster.
ALWAYS-ON BUSINESS SECURITY
Strong Privacy & Protection
The Lenovo V15 Gen 6 prioritizes your data and privacy without compromising performance. An optional discrete Trusted Platform Module (dTPM) encrypts sensitive information, while the webcam privacy shutter ensures you're in control of your privacy when not on calls. Plus, the Kensington Nano Security Slot™ provides an extra layer of protection wherever you work.
BUILT FOR FLEXIBLE WORKSPACES
Connectivity That Keeps Up with Your Day
Effortlessly share files and transfer data on the Lenovo V15 Gen 6 with versatile connectivity options, including USB-C®, USB-A, and HDMI® ports. Enjoy seamless device compatibility, ensuring you stay connected to all your essentials with ease.
CREDIBILITY & COLLABORATION
Sustainability
Our goal is to provide smarter technology that builds a brighter, more sustainable future for our customers, communities, and the planet. That's why we pursue industry leading labels and certifications that demonstrate our commitment to sustainability in product design. Together, we can build a smarter future for all.
Specifications may vary depending upon region / model.
| Design | |
| Kleurnaam | Business Black |
| Type product | Laptop |
| Kleur van het product | Zwart |
| Vormfactor | Clamshell |
| Materiaal behuizing | Acrylonitrielbutadieenstyreen (ABS), Polycarbonaat (PC) |
| Beeldscherm | |
| Beeldschermdiagonaal | 39,6 cm (15.6") |
| Resolutie | 1920 x 1080 Pixels |
| Touchscreen | Nee |
| HD type | Full HD |
| Soort paneel | TN |
| LED backlight | Ja |
| Oorspronkelijke beeldverhouding | 16:9 |
| Antireflectiescherm | Ja |
| Helderheid | 300 cd/mý |
| RGB-kleurruimte | NTSC |
| Kleurbereik | 45 procent |
| Maximale refresh snelheid | 60 Hz |
| Typische contrastverhouding | 500:1 |
| Processor | |
| Processorfabrikant | AMD |
| Processorfamilie | AMD RyzenT 5 |
| Processorgeneratie | AMD Ryzen 100 Series |
| Processormodel | 150 |
| Aantal processorkernen | 6 |
| Processor aantal threads | 12 |
| Maximale turbofrequentie van processor | 4,55 GHz |
| Frequentie van processor | 3,3 GHz |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| L3 cache | 16 MB |
| Ge‹nstalleerde processorcache | 3 MB |
| Processor basisvermogen | 45 W |
| Geheugen | |
| Intern geheugen | 16 GB |
| Intern geheugentype | DDR5-SDRAM |
| Kloksnelheid geheugen | 4800 MHz |
| Geheugen form factor | SO-DIMM |
| Geheugenlayout | 1 x 16 GB |
| Geheugenslots | 2x SO-DIMM |
| Maximum intern geheugen | 32 GB |
| Opslagmedia | |
| Totale opslagcapaciteit | 512 GB |
| Opslagmedia | SSD |
| Totale capaciteit SSD's | 512 GB |
| Aantal ge‹nstalleerde SSD's | 1 |
| SSD capaciteit | 512 GB |
| SSD interfaces | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Ja |
| SSD-vormfactor | M.2 |
| M.2 SSD-grootte | 2242 (22 x 42 mm) |
| Soort optische drive | Nee |
| Grafisch | |
| Discreet grafische adapter model | Niet beschikbaar |
| Ingebouwde grafische adapter | Ja |
| Interne-GPU-fabrikant | AMD |
| Aparte grafische adapter | Nee |
| Familie ingebouwde grafische adapter | AMD Radeon |
| On-board graphics adapter model | AMD Radeon 660M |
| Audio | |
| Audiochip | Realtek ALC3287 |
| Aantal ingebouwde luidsprekers | 2 |
| Vermogen luidsprekers | 2 W |
| Ingebouwde microfoon | Ja |
| Aantal microfoons | 2 |
| Camera | |
| Camera voorzijde | Ja |
| Resolutie camera voorzijde | 1280 x 720 Pixels |
| Voorcamera HD-type | HD |
| Privacycamera | Ja |
| Type privacy | Privacysluiter |
| Netwerk | |
| Wifi-standaard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-standaarden | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Mobiele netwerkverbinding | Nee |
| Soort antenne | 2x2 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN, data-overdrachtsnelheden | 100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-versie | 5.2 |
| WWAN | Niet ge‹nstalleerd |
| Poorten & interfaces | |
| Aantal poorten USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type A | 2 |
| Aantal poorten USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type C | 1 |
| Aantal Ethernet LAN (RJ-45)-poorten | 1 |
| Aantal HDMI-poorten | 1 |
| HDMI versie | 1.4b |
| Combo koptelefoon/microfoon port | Ja |
| USB Type-C DisplayPort alternatieve modus | Ja |
| Prestatie | |
| Chipset moederbord | AMD SoC |
| Toetsenbord | |
| Aanwijsapparaat | Touchpad |
| Numeriek toetsenblok | Ja |
| Keyboard met achtergrondverlichting | Nee |
| Morsbestendig toetsenbord | Ja |
| Taal toetsenbord | Engels |
| Copilot-toets | Ja |
| Software | |
| Taal besturingssysteem | Engels, Frans, Duits, Nederlands, Italiaans |
| Trial-software | Office |
| Inclusief besturingssysteem | Windows 11 Pro |
| Accu/Batterij | |
| Batterijtechnologie | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterijcapaciteit | 47 Wh |
| Levensduur accu/batterij | 7,28 uur |
| Continue video-afspeeltijd | 11,65 uur |
| Snel opladen | Ja |
| Energie | |
| AC-adapter, vermogen | 65 W |
| AC-adapterfrequentie | 50/60 Hz |
| AC-adapter ingangsspanning | 100 - 240 V |
| USB Type-C-oplaadpoort | Ja |
| Vereist oplaadvermogen (min) | 45 W |
| Vereist oplaadvermogen (max) | 65 W |
| USB Power Delivery (USB PD) | Ja |
| Beveiliging | |
| Bevestigingsmogelijkheid voor kabelslot | Ja |
| Kabelslot sleuf type | Kensington |
| Vingerafdruklezer | Nee |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Wachtwoordbeveiliging | Ja |
| Password bescherming | BIOS, Inschakelen |
| Eisen aan de omgeving | |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | 5 - 35 øC |
| Temperatuur bij opslag | 5 - 43 øC |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 8 - 95 procent |
| Luchtvochtigheid bij opslag | 5 - 95 procent |
| Maximale verschepingshoogte | 3048 m |
| Certificaten | |
| Certificaten van naleving | RoHS |
| Certificering | ErP Lot 6/26 TCO Certified, generation 10 MIL-STD-810H TšV Rheinland Low Blue Light (Software Solution) |
| Duurzaamheid | |
| Duurzaamheidscertificaten | ENERGY STAR, EPEAT Gold |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 359,2 mm |
| Diepte | 235,8 mm |
| Hoogte | 19,9 mm |
| Gewicht | 1,6 kg |
| Inhoud van de verpakking | |
| Inclusief AC-adapter | Ja |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |