Touch Monitor - ProLite T2452MSC-B2 - 24in - 1920x1080 (FHD) - Black
ITCurry #: 89303618 | Article #: T2452MSC-B2-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
Enjoy smooth and intuitive control with the ProLite T2452MSC-B2, a 24" Full HD touchscreen built for natural and precise touch. Its DeepContrast PCAP+ (Projective Capacitive) 10-point touch technology ensures instant responsiveness, vivid contrast and reduced reflections thanks to optical bonding, in addition, the display is protected from moisture and potential condensation development. The anti-fingerprint coating keeps the screen clean and easy to read, while the IPS panel delivers rich colours and consistent image quality from any angle.
Designed for comfort and efficiency, the adjustable stand supports ergonomic positioning, and the integrated cable management system keeps your workspace neat. With built-in audio and versatile connectivity (HDMI, DisplayPort, USB 3.2 hub), it offers a clean and flexible setup. Sleek edge-to-edge glass and a refined black design make it as stylish as it is functional – perfect for interactive signage, retail, POS, hospitality and creative spaces.
Vivid colors and wide viewing angles
Ensure perfect visibility from any position - The IPS panel delivers vivid, consistent colors and wide viewing angles, ideal for dynamic retail environments and busy commercial spaces.
Responsive interaction and good protection
Featuring intuitive DeepContrast PCAP+ touch technology with Optical Bonding, the screen offers smooth and responsive interaction with reduced glare, while remaining protected from moisture and condensation. Perfect for high-use environments.
Deep contrast and less reflections
Enjoy crystal-clear visuals with deep contrast and less glare - the optical bonded touch panel ensures sharp, easy-to-read content, even under bright retail lighting.
Always clear, always clean
The scratch-resistant, anti-fingerprint coating keeps the screen looking clear and professional even in busy retail settings, reducing visible smudges and protecting the surface from daily wear - your content always shines and the display stays easy to clean.
| Beeldscherm | |
| Beeldschermdiagonaal | 61 cm (24") |
| Resolutie | 1920 x 1080 Pixels |
| HD type | Full HD |
| Oorspronkelijke beeldverhouding | 16:9 |
| Soort paneel | IPS |
| Touchscreen | Ja |
| Touchscreen technologie | Projected capacitive-systeem |
| Touch technologie | Multi-touch |
| Hoeveelheid simultane aanraakpunten | 10 |
| Helderheid (typisch) | 400 cd/mý |
| Helderheid | 360 cd/mý |
| Responstijd | 5 ms |
| Type reactietijdmeting | GTG (Gray to Gray) |
| Beeldscherm vorm | Flat |
| Ondersteunde grafische resoluties | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Ondersteunde video-modi | 1080p |
| Typische contrastverhouding | 1300:1 |
| Maximale refresh snelheid | 120 Hz |
| Kijkhoek, horizontaal | 178ø |
| Kijkhoek, verticaal | 178ø |
| Beeldscherm, aantal kleuren | 16,7 miljoen kleuren |
| Pixel pitch | 0,275 x 0,275 mm |
| Frequentiebereik horizontaal | 30 - 138 kHz |
| Grootte beeld (horizontaal) | 52,7 cm |
| Grootte beeld (verticaal) | 29,6 cm |
| Schermdiameter in centimeters | 60,5 cm |
| Waasniveau | 90 procent |
| Hardheid oppervlak | 7H |
| Prestatie | |
| Knippervrije technologie | Ja |
| Laag-blauw-licht-technologie | Ja |
| Palm negeren | Ja |
| Multimedia | |
| Aantal luidsprekers | 2 |
| Gemiddeld vermogen | 2 W |
| Ingebouwde luidsprekers | Ja |
| Design | |
| Markt positionering | Kantoor |
| Kleur van het product | Zwart |
| Rand voorzijde | Zwart |
| Poorten & interfaces | |
| Ingebouwde USB-hub | Ja |
| Versie USB-hub | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Aantal downstreampoorten | 2 |
| USB Touch port | Ja |
| HDMI | Ja |
| Aantal HDMI-poorten | 1 |
| Aantal DisplayPorts | 1 |
| Audio-uitgang | Ja |
| HDCP | Ja |
| Ergonomie | |
| VESA-montage | Ja |
| Paneelmontage-interface | 100 x 100 mm |
| Verbeterd kabelbeheer | Ja |
| Bevestigingsmogelijkheid voor kabelslot | Ja |
| Kabelslot sleuf type | Kensington |
| kantel aanpassingen | Ja |
| Bereik kantelhoek | -5 - 90ø |
| On Screen Display (OSD) | Ja |
| On Screen Display (OSD)-talen | Duits, Engels, Spaans, Frans, Italiaans, Japans, Nederlands, Pools, Portugees, Russisch |
| Aantal On Screen Display-talen | 10 |
| Plug and play | Ja |
| Energie | |
| Energie-effici‰ntieklasse (SDR) | E |
| Stroomverbruik (typisch) | 18 W |
| Stroomverbruik (in standby) | 1,5 W |
| Stroomverbruik (indien uit) | 0,3 W |
| AC-ingangsspanning | 100 - 240 V |
| AC-ingangsfrequentie | 50/60 Hz |
| Soort voeding | Intern |
| Energie-effici‰ntieschaal | A tot G |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte apparaat (met standaard) | 567 mm |
| Diepte apparaat (met standaard) | 253,5 mm |
| Hoogte apparaat (met standaard) | 385 mm |
| Gewicht (met standaard) | 5,6 kg |
| Verpakking | |
| Breedte verpakking | 635 mm |
| Diepte verpakking | 143 mm |
| Hoogte verpakking | 405 mm |
| Gewicht verpakking | 7,1 kg |
| USB kabel lengte | 1,5 m |
| Inhoud van de verpakking | |
| Meegeleverde kabels | AC, USB, HDMI |
| Snelstartgids | Ja |
| HDMI-kabellengte | 1,5 m |
| Lengte stroomkabel | 1,8 m |
| Duurzaamheid | |
| Duurzaamheidscertificaten | ErP |
| Overige specificaties | |
| Compatibele besturingssystemen | All iiyama monitors are Plug & Play and compatible with Windows and Linux. For details regarding the supported OS for the touch models, please refer to the driver instruction file available in the downloads section. |
| Positienauwkeurigheid | 2 mm |
| Gebruikersknoppen | Picture adjust (brightness, contrast, i-Style Color, adv. contrast, ECO, OverDrive, X-Res technology), color settings (gamma, RGB range, color temp.), image settings (video mode adjust, blue light reducer, sharp and soft), OSD (horizontal pos., vertical pos., OSD time, OSD background, language, display information), extra (reset, DDC/CI, signal select, volume, mute, led, opening logo, touch switch) |
| Helderheid | 360 cd/mý |
| Verpakkingsinhoud | Screwdriver |
| Actief weergavegebied (b x h) | 527 x 296,5 mm |
| Touch-methode | stylus, finger, glove (latex) |
| Aantal USB-aansluitingen | 2 |
| Gewicht | 5,6 kg |
| Hoogte | 385 mm |
| Breedte | 567 mm |
| Diepte | 253,5 mm |
| Bedieningspaneel | Menu, scroll up / ECO, scroll down / volume, select / input, power |
| Certificaten van naleving | CE, cTUVus, EAC, REACH, RoHS, TšV mark, UKCA, WEEE |
| Mean time between failures (MTBF) | 50000 uur |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |