Aruba Networking AP-577 (RWF1)TAA Dual Radio 2x2/4x4 Wi-Fi 6 Internal Directional Outdoor AP
ITCurry #: 1171ASX4 | Article #: R4H37A-
SchermGeheugenGewichtProcessorHard DiskSSDSchermResolutieConnectiviteitGeheugenDesktopOSSchermTypeSnelheid ZwartSnelheid KleurenModelSnelheidVorm factorInterne / ExterneAantal poortenUplink / mediaMontage
- Alles bekijken
Bundles
Verwante producten
Product Informatie
The HPE Aruba Networking 570 Series Outdoor Access Points provide high-performance Wi-Fi 6 wireless connectivity for harsh outdoor weather conditions such as parking lots, stadiums, and public venues. With Wi-Fi 6 capabilities, Bluetooth 5 and 802.15.4/Zigbee radios, and a maximum aggregate data rate of 2.69 Gbps, the 570 series delivers the speed and reliability needed to bring Wi-Fi 6 outdoors. These Wi-Fi 6 outdoor access points are ready to survive high wind, extreme temperatures, and moisture and can be quickly deployed using zero touch provisioning. HPE Aruba Networking Central provides a single pane of glass for overseeing wired and wireless LANs, WANs, and VPNs. AI-powered analytics, end-to-end orchestration and automation, and advanced security features are built natively into the solution. The 570 series include a limited lifetime warranty.
What is new supporting point:
Outdoor Wi-Fi 6 access points provide up to 2.69 Gbps maximum aggregate data rate.
Purpose-built to survive in the harshest outdoor environments and extreme temperatures (-40°C to +65°C).
Ready for Internet of Things (IoT) with a built-in Bluetooth 5 and 802.15.4 radio that supports Zigbee.
Client and RF optimization to match clients with the best available access point and reduce coverage gaps.
Dynamic segmentation and policy enforcement firewalls (PEFs) automatically enforce consistent policies across networks, keeping users and devices secure.
| Kenmerken | |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| 6 GHz | Nee |
| Ethernet LAN, data-overdrachtsnelheden | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| Frequentieband | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/160 (5 GHz), peak data rate 2.69 Gbps, maximum data rate 5.39 Gbps |
| Netwerkstandaard | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-versie | 5.0 |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| MIMO | Ja |
| MIMO-type | Multi User MIMO |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Ja |
| Cyclic Delay Diversity (CDD) | Ja |
| Cyclic Shift Diversity (CSD) | Ja |
| BeamForming | Ja |
| Energie | |
| Power over Ethernet (PoE) | Ja |
| Vermogensverbruik (max) | 32 W |
| Design | |
| Plaatsing | Paal, Muur |
| Kleur van het product | Wit |
| Aanbevolen gebruik | Buiten |
| Antenne | |
| Soort antenne | Intern |
| Type antennerichting | Directioneel |
| Prestatie | |
| Compatibele besturingssystemen | HPE Aruba Networking Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS HPE Aruba Networking Operating System 10 |
| Certificaten | |
| Certificaten van naleving | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetische compatibiliteit (EMC), Laagspanningsrichtlijn (LVD) |
| Certificering | CB scheme safety, cTUVus UL2043 plenum rating Wi-Fi Alliance certified 802.11a/b/g/n/ Wi-Fi Alliance certified Wi-Fi 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED (tm) ac (with wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location (tm) |
| Gewicht en omvang | |
| Breedte | 230 mm |
| Diepte | 220 mm |
| Hoogte | 130 mm |
| Gewicht | 2,1 kg |
| Inhoud van de verpakking | |
| Aantal per verpakking | 1 stuk(s) |
| Overige specificaties | |
| Aansluitingen | E0: HPE Smart Rate port (RJ-45) E1: 100/1000BASE-T (RJ-45) USB-C console interface |
| Gewicht (imperiaal) | 2,09 kg (4.6 lbs) |
| Eisen aan de omgeving | |
| Relatieve vochtigheid in bedrijf (V-V) | 5 - 93 procent |
| Bedrijfstemperatuur (T-T) | -40 - 65 øC |
| Temperatuur bij opslag | -40 - 70 øC |
| Hoogte, in bedrijf | 0 - 3000 m |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |