Gaming Monitor - Mag 342cqrf E20 - 34in - 3440 X 1440 Uqhd - Curved 1500r - Black
ITCurry #: 8632C052 | Article #: MAG 342CQRF E20Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
255.64
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
| Display | |
| Display diagonal | 86.4 cm (34") |
| Display resolution | 3440 x 1440 pixels |
| HD type | UltraWide Quad HD |
| Native aspect ratio | 21:9 |
| Display technology | LCD |
| Panel type | VA |
| Touchscreen | No |
| Display brightness (typical) | 300 cd/mý |
| Response time | 0.5 ms |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| Response time (MPRT) | 1 ms |
| Display surface | Matt |
| Screen shape | Curved |
| Screen curvature rating | 1500R |
| Contrast ratio (typical) | 3500:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 100000000:1 |
| Maximum refresh rate | 200 Hz |
| Viewing angle, horizontal | 178ø |
| Viewing angle, vertical | 178ø |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Pixel pitch | 0.23175 x 0.23175 mm |
| Horizontal scan range | 71.81 - 285.31 kHz |
| Vertical scan range | 48 - 200 Hz |
| Viewable size, horizontal | 79.7 cm |
| Viewable size, vertical | 33.4 cm |
| Display diagonal (metric) | 86.36 cm |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| Colour gamut | 90% |
| sRGB coverage (typical) | 119% |
| DCI-P3 coverage | 90% |
| Performance | |
| VESA Adaptive Sync support | Yes |
| Flicker-free technology | Yes |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in camera | No |
| Design | |
| Market positioning | Gaming |
| Product colour | Black |
| Frameless design | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Built-in USB hub | No |
| DVI port | No |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 2.0b |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.4a |
| Audio input | No |
| Headphone out | Yes |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Height adjustment | Yes |
| Adjustable height (max) | 9 cm |
| Pivot | Yes |
| Pivot angle | -5 - 5ø |
| Swivelling | Yes |
| Swivel angle range | -30 - 30ø |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 20ø |
| Power | |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 31 kWh |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 55 kWh |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power supply type | External |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Weight & dimensions | |
| Width (with stand) | 808.6 mm |
| Depth (with stand) | 270 mm |
| Height (with stand) | 424 mm |
| Weight (with stand) | 6.95 kg |
| Width (without stand) | 808.6 mm |
| Depth (without stand) | 119.7 mm |
| Height (without stand) | 363.9 mm |
| Weight (without stand) | 5.4 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 929 mm |
| Package depth | 223 mm |
| Package height | 503 mm |
| Package weight | 10.8 kg |
| Package type | Box |
| Other features | |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}