Bundle / Rise Stand, 8in/ 20cm + Space Enclosure for Galaxy Tab A7 Lite 8.7in - Black
ITCurry #: T3213521 | Article #: 827B870GA7SBFlash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
179.90
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The Space Galaxy Tab Enclosure features rounded edges and open corners for improved ventilation and allows for limited access to buttons and inputs. As with all our Galaxy lock and tablet lock devices, the tablet can be continuously charged while in the enclosure and have peripheral cables plugged in while mounted.
Our Swing Arm stand can be mounted on any flat surface, counter-top or to a wall for use as a secure interactive display or kiosk. It is our most versatile mount allowing you to have horizontal or vertical swing with screen tilt. The arm extends out to 9.97 inches off the wall and with its two joints it is great for corners, under cabinets or when counter space is limited.
| Features | |
| Product colour | Black |
| Maximum screen size | 22.1 cm (8.7") |
| Material | Aluminium |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Tab A7 Lite 8.7" (2021) SM-T225, SM-T220 |
| Angle of rotation | 180ø |
| Colour group | Black |
| Lock type | Key |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 267.5 mm |
| Depth | 25.5 mm |
| Height | 167 mm |
| Stand width | 17.3 cm |
| Stand depth | 16.5 cm |
| Stand height | 9.5 cm |
| Packaging content | |
| Number of keys included | 2 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}