Pro Ap222 14m 622eu Black - Pentium G7400 - 8GB Ram - 128GB SSD - Intergrated Graphics - Win11 Pro
ITCurry #: 8632C036 | Article #: PROAP222T14M622EU-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Resilient and Pioneering
Spirit of Your Business
Your business should be empowered to stop at nothing while navigating your journey with the MSI Business & Productivity Series products.
Touch This World With Unlimited Opportunity
Intuitively clicking on what you need with your fingers, the PRO AP222T Series is equipped with 10-point touch technology that provides more flexibility and multiple uses.
Easy Maintenance Design
With the HDD Rapid Upgrade Design, maintaining or upgrading your 2.5" storage on PRO AP222 Series will not be a nightmare any more.
Successful & Stylish B2B projects
Over the past years, MSI has successfully supported Countless of commercial projects, including government tenders, restaurant & hotel facilitation, shopping mall navigation projects, school & university developments and professional office projects.
| Display | |
| Display diagonal | 54.6 cm (21.5") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touchscreen | Yes |
| HD type | Full HD |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display brightness | 250 cd/mý |
| Panel type | IPS |
| Pixel pitch | 0.2745 x 0.2745 mm |
| Anti-glare screen | Yes |
| Processor | |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor family | Intel© Pentium© Gold |
| Processor generation | Intel© CoreT i5 (14th gen) |
| Processor model | G7400 |
| Processor cores | 2 |
| Processor threads | 4 |
| Performance cores | 2 |
| Performance-core base frequency | 3.7 GHz |
| Processor cache | 6 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor base power | 46 W |
| Memory | |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 8 GB |
| Storage | |
| Total storage capacity | 128 GB |
| Storage media | SSD |
| Total SSDs capacity | 128 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 128 GB |
| SSD interface | PCI Express |
| NVMe | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| Optical drive type | No |
| Card reader integrated | Yes |
| Compatible memory cards | SD |
| Graphics | |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card family | Intel© UHD Graphics |
| On-board graphics card model | Intel UHD Graphics 730 |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 2.5 W |
| Audio chip | Realtek ALC897 |
| Camera | |
| Built-in camera | Yes |
| Camera HD type | HD |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Network | |
| Wi-Fi | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Headphone outputs | 1 |
| Microphone in | Yes |
| DC-in jack | Yes |
| Design | |
| Product colour | Black |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Performance | |
| Product type | All-in-One PC |
| Motherboard chipset | Intel H610 |
| Software | |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Bundled software | FCC(Class B), CB/CE, UL(CUL), BSMI, VCCI, RCM(C-Tick) |
| Power | |
| AC adapter power | 120 W |
| Weight & dimensions | |
| Width (with stand) | 499.2 mm |
| Depth (with stand) | 209.4 mm |
| Height (with stand) | 373 mm |
| Weight (with stand) | 5.9 kg |
| Package width | 582 mm |
| Package depth | 237 mm |
| Package height | 499 mm |
| Package weight | 9.02 kg |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 øC |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 øC |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 85% |
| Other features | |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |