Freestanding Acoustic Rack - 27in (16U) - Silver/Grey (FMR-1627D8WS)
ITCurry #: W3842941 | Article #: FMR-1627D8WSFlash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
2438.19
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The Forum™ Collaboration Suite Side Rack is designed to connect to the Forum™ Lectern to provide additional worksurface space and equipment mounting. With its cohesive design aesthetics, it can also be used as a standalone rack in spaces with the Forum Lectern or Forum Display Stands and Tables.
| Features | |
| Rack capacity | 16U |
| Type | Freestanding rack |
| Maximum weight capacity | 136.08 kg |
| Product colour | Silver, Grey |
| Material | Steel, PET felt, High Pressure Laminate (HPL) |
| Cooling type | Active |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Fan diameter | 11.4 cm |
| Certification | Prop 65; REACH; RoHS; TAA; TASCA |
| Weight & dimensions | |
| Size (imperial) | 68.6 cm (27") |
| Width | 654 mm |
| Depth | 685.8 mm |
| Height | 889 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 71.4 kg |
| Logistics data | |
| Country of origin | United States |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}