-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The Man & Machine mouse pad may be disinfected or sterilized. They are the finishing touch to any medical keyboard and mouse set. The ultra-thin mats are made out of latex-free silicone, which is resistant to surface disinfectants and may also be put in an autoclave. Optimize your mouse performance with this slip-resistant mouse mat. These mousepads ship in packs of 5.
| Performance | |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Silicone |
| Wrist rest | No |
| Product colour | Grey |
| Certification | CE, FCC, WEEE, REACH |
| Weight & dimensions | |
| Width | 220 mm |
| Depth | 180 mm |
| Thickness | 5 mm |
| Weight | 227 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 5 pc(s) |
| Sustainability | |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), REACH, WEEE |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |