Apex Enclosure Tablet Printer Kiosk For iPad Air M2 11in (2024) - Black
ITCurry #: T3213013 | Article #: PK0111APXB-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Introducing our innovative POS Tablet and Printer Holder: The ultimate solution for streamlining your point-of-sale operations. This product is expertly crafted from high-grade aluminum, offering both durability and a sleek, professional appearance. Its unique design includes a specialized enclosure to securely house your tablet while seamlessly integrating a compact printer.
| Features | |
| Minimum screen size | 27.9 cm (11") |
| Product colour | Black |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Material | Aluminium |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Air M2 | 11" | 2024 | A2902, A2899, A2900 |
| Covered home button | No |
| Mounting type | Counter |
| Colour group | Black |
| Lock type | Key |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Cable management | Yes |
| Country of origin | Israel |
| Packaging content | |
| Number of keys included | 2 pc(s) |
| Manual | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |