ThinkPad Bluetooth Presenter Mouse (Aura Edition) - Bluetooth - Optical - Thunder Grey
ITCurry #: M852XN67 | Article #: 4Y51T62792Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
56.20
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
An ultra-slim, AI-assisted mouse built for modern hybrid professionals. The ThinkPad Bluetooth Presenter Mouse (Aura Edition) combines precise mouse control and intuitive presentation tools in one sleek, travel-ready design. Switch seamlessly between daily work and presentation modes, enjoy AI-assisted productivity with a dedicated AI button, and stay efficient wherever you work - at your desk, in meetings, or on the go.
| Mouse | |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Purpose | Universal |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | Bluetooth |
| Movement detection technology | IR LED |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 7 |
| Buttons durability (million clicks) | 5 |
| Number of movement resolution modes | 3 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Certification | CB, TUV Mark, CE, cTUVus, FCC, IC, IMDA, WPC, SIRIM, NBTC-SDOC, SDPPI, NTC, AITI, TRC, NCC, BSMI, MSIP, VCCI, JRF, KVALITET, ICASA, TRA, NTRA, MOC, PTA, ICT, EQM, BOCRA, ARCT, ETA, NCA, POTRAZ, NOM, EAC, etc. |
| Design | |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Grey |
| Colour name | Thunder Grey |
| Ergonomics | |
| Cable length | 0.5 m |
| Power | |
| Power source | Batteries |
| Rechargeable | Yes |
| Battery recharge time | 2 h |
| USB Type-C charging port | Yes |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 øC |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 106.2 mm |
| Depth | 57.3 mm |
| Height | 30 mm |
| Weight | 60 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| AC adapter included | No |
| Package width | 136.5 mm |
| Package depth | 100.5 mm |
| Package height | 49 mm |
| Package weight | 209.7 g |
| Package type | Box |
| Battery | |
| Battery technology | Lithium |
| Battery capacity | 800 mAh |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}